גדר רשת בדרך כלל עשויה תילי מתכת מרותכים והיא יכולה לעזור להשיג שורה ארוכה של יתרונות. מבחינת המפרט המלא, את הגדר ניתן להשיג בגלילים שלמים של כמה עשרות מטרים והמחיר הוא למטר מרובע. בפועל, השימוש בגדר מן הסוג הזה משותף גם לבעלי בתים פרטיים וגם למוסדות ציבוריים שאחראיים על גינות. בנוסף, אפשר למצוא שימוש נרחב בגדר בשדות חקלאיים.

היתרון העיקרי של גדר רשת בא לידי ביטוי בהתקנה הקלה והפשוטה. את הגדר מתקינים בקלות לפי הנחיות היצרן ומיד לאחר מכן כבר אפשר להשתמש בה על מנת לשפר את תחושת הביטחון האישי. במידה ובוחרים בגדר מן הסוג הזה כפתרון דקורטיבי, כדאי לקחת בחשבון את היתרונות שלה כפלטפורמה לעיצוב מחדש באמצעות פרחים וצמחיה.

מה כדאי לדעת על גדר רשת?פלדה איכותית ולאחר מכן ציפוי PVC שיש על גדר רשת הופכים אותה לפתרון עמיד לאורך שנים. עם זאת, חשוב לבדוק מראש את המאפיינים של כל גדר וכך לוודא התאמה שלה לצרכים של הלקוחות ולדרישות שלהם:

א. מידות – את גלילי הגדר ניתן כאמור להשיג בטווח רחב של גדלים ומידות. אם רוצים להשתמש בגדר בצורה שתהלום את הסביבה בגינה או בחצר, צריך לוודא היטב שהמידות אכן מכסות את כל השטח המבוקש.

ב. גודל החורים המלבניים – בניגוד לגדר רגילה, בדגמי רשת יש משמעות לגודל החורים המלבניים. גודל החורים המלבניים מתאר למשל את מידת ההתאמה של הגדר עבור לול תרנגולות או שדות חקלאיים, כמו גם את דרגת הפרטיות שניתן להשיג בבתים פרטיים.

ג. עובי תיל גדר – גם עובי תיל גדר הוא פרט שצריך לבדוק לפני שבוחרים דגם ספציפי. בהקשר הזה, ניתן גם להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי הבדלים בין סוגי רשתות ולאחר מכן לברר האם לעובי התיל של הגדר יש השפעה על המחיר.

ד. עלויות – המחיר של גדר רשת הוא בדרך כלל פונקציה של איכות. אם רוצים ליהנות מהגדר לאורך זמן, עדיף לשלם עוד כמה שקלים על כל מ"ר ולהשיג את השקט הנפשי. לחילופין, יש מקרים שבהם קיימים מבצעים על גדרות כאלה ושווה לעקוב אחריהם.

הוראות התקנה של גדר רשתהשלב האחרון בניצול היתרונות של גדר רשת הוא התקנתה בשטח. כאן, מה שעושים זה לתקוע בזנטים בקרקע ולמתוח מספר חוטי מתיחה ממתכת מצופה פלסטיק.

לאחר מכן, פורשים את הגדר על גבי חוטי המתיחה וקושרים אותה עם חוט קשירה ממתכת מגולוונת. במידה ומבצעים בצורה נכונה את ההתקנה, הגדר יכולה לעמוד מתוחה.