היום היא נראית אמצעי פשוט ובסיסי מאוד המפריד בין שטחים או מונע מעבר משטח אחד לאחר, אך בעבר היה בה הצלה ממש. גדר תיל מורכבת מחוטי מתכת המלופפים יחד ויוצרים מראה מסולסל ולכן גדר תיל נקראת גם תלתלית. לעומת גדרות אחרות, בגדר תיל ישנו חוט מתכת נוסף בעל קצוות מחודדים ודוקרים המותקן במספר מקומות. הקצוות המחודדים מרתיעים גורמים שונים לגעת בו. זו הסיבה בגללה גדרות תיל נמצאו יעילות מאוד להפרדה ומניעת מעבר.סדר במערב הפרוע בעזרת גדרות תיל


גם אם גדרות תיל נראות פשוטות מאוד, הן עשו שינוי של ממש כאשר הומצאו בארה"ב במאה ה- 19. הן היוו פתרון לבעיה שליוותה הרבה מאוד שנים את בעלי החוות באזור המערב הפרוע. השטחים הפתוחים גרמו לסכסוכים ולבריחה של בקר. המצאת גדר התיל שמצד אחד התקנתה זולה מאוד ומצד שני היא יעילה מאוד הכניסה קצת סדר אל תוך המערב הפרוע.שימושיה של גדר תיל היום


אם נחזור מן המערב הפרוע של המאה ה- 19 לימינו, נוכל לראות כי גדרות תיל עדיין משמשות לאותן מטרות אך גם למטרות נוספות. גם היום מותקנות גדרות תיל כאמצעי הפרדה בשטחים חקלאיים המונע יציאת בקר מאזורים המוגדרים למרעה אל שטחים אחרים וגם כניסת חיות בר אל תוך אזורי המרעה והישובים. גדרות תיל מהוות גם אמצעי הרתעה לכניסת בני אדם. עסקים ומפעלים רבים תחומים בגדרות תיל, כך גם בתי כלא, מוסדות ממשלתיים וביטחוניים ואף מוסדות חינוך. ניתן להפוך את גדר התיל לגדר חשמלית המעבירה זרם קל בעת נגיעה ואז הרתיעה ממנה תהיה גדולה יותר.כיצד מותקנת גדר תיל?


התקנתה של תלתלית היא פשוטה ביחס להתקנת גדרות אחרות. גדר תיל היא בעלת משקל קל מאוד ולכן נוח מאוד לשנע אותה ממקום למקום וזהו יתרון משמעותי. חוט התיל מגיע כשהוא מגולגל ועל מנת להתקין את הגדר יש לפרוש אותו. את החוט יש למתוח ולחבר לעמודי ברזל הנעוצים בקרקע.האם ניתן להתקין גדר תיל לבד?


אמנם ביחס לגדרות אחרות גדר תיל פשוטה יחסית להתקנה, אך עם זאת חשוב שיבצע את העבודה אדם מוסמך ובעל ניסיון בהתקנת גדרות. כאמור, התיל עשוי ברזל שהוא מוליך חשמל בצורה טובה מאוד ולכן ניתן להפוך את גדר התיל לגדר חשמלית שתהווה אמצעי הגנה משמעותי. הפיכת גדר תיל לגדר חשמלית מחייבת עבודה של בעל מקצוע מוסמך גם בתחום החשמל. הזרם המועבר בגדר צריך להיות נמוך על מנת לא לגרום פגיעה מעבר לנדרש.מחפשים פתרון פשוט לגידור המפעל או השטח החקלאי? חברת כוח הגדר היא בעלת ניסיון רב בהתקנת גדרות תיל ותבצע את ההתקנה בקלות וביעילות תוך הקפדה על הבטיחות.