שער פשפש

 
לכל גדר צריך להיות גם פתח שיאפשר מעבר נוח מעברו האחד של הגדר לצד השני. הפתח הזה יהיה המקום בו יוכלו עוברים ושבים לעבור. כמובן שכדי שהגדר לא תאבד מהיעילות שלה צריך הפתח להיות סגור לעיתים.

שער פשפש הוא השער שנועד לענות על הצורך הזה. ואכן ביישובים רבים, מוסדות, אתרים ומרכזי קניות ניתן לראות גדרות יציבים לצד פתחי מעבר. כאשר פתחים אלו משמשים למעבר ואילו בשעות מסוימות המעבר סגור והשער נעול. בצורה כזו יכולים בעלי המקום להשיג שליטה על התנועה ולקבוע בעצמם לאן יוכלו השוהים במקום להגיע ולאן לא יוכלו להיכנס. דרך איזו כניסה הם יוכלו להיכנס למקום ומאיפה אי אפשר להיכנס כרגע.
 
 
שערי פשפש
 
 
 
שער פשפש
 
 
 
 

רוחב הפתח

 
בכל מקום חשוב להגדיר את הפתח ברוחב הרצוי, כך שהוא יאפשר מעבר רציף ונוח בהתאם למספר העוברים והשבים. שער צר מידי יהפוך עד מהרה להיות כמו צוואר בקבוק שאינו מאפשר תנועה חופשית מצד לצד, ואילו שער רחב מידי גורם לחוסר שליטה במקום, פתח רחב מידי מאפשר תנועה חופשית ולא תמיד רצויה. פתח ברוחב הרצוי והמתאים יענה על הצורך וישמש היטב.
 

אפשרויות נעילה

 
כיצד נועלים את השער? יש מגוון אפשרויות נעילה שעשויים להתאים לשער פשפש. נתחיל באפשרויות הנעילה הוותיקות – צילינדר ובריח שניתן לפתוח אותם באמצעות מפתח מתאים. כיום יש אפשרויות מתקדמות מאוד שמאפשרות נעילה עכשווית שעושה שימוש בטכנולוגיות חשמליות ודיגיטליות.

שערים עם נעילה חשמלית משמשים במספר רב של שערים כאשר אפשרויות הפתיחה הן מגוונות. קוראי כרטיסים, שלטים, חיוג טלפוני ועוד. בחירת אפשרות הנעילה תיעשה על פי אופי השימוש בשער בהתחשב במספר העוברים המורשים לעבור וכן לפי רמת השימוש. כאשר מדובר בשימוש יומיומי השיקול יהיה אחד ואילו אם מדובר על מעבר לעיתים רחוקות או בהזדמנויות מיוחדות השיקולים יהיו אחרים.
 

התאמה לגדר

 
השער אמור להשתלב בגדר בו הוא מוצב ולכן חשוב מאוד לבחור שער שנועד להיות מוצב בגדר המסוימת. החברות המייצרות שערים תצגנה בפניכם את השערים הקיימים תוך התייחסות לגדר הקיימת או לגדר אותה אתם עומדים להקים במקום.